Gdzie najwyższe podatki

Najwyższe stawki podatkowe obowiązują w Europie. Nie bez powodu Stary Kontynent bywa określany mianem podatkowego piekła. Polacy, którzy często narzekają n writemyessayrapid.com™ wysokość obciążeń podatkowych powinni mieć świadomość tego, że w Polsce podatki i tak są jednymi z najniższych w Europie.

Na obciążenia podatkowe składają się różne czynniki – w głównej mierze podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenie społeczne. To te właśnie elementy są uwzględniane w rankingach (a przecież trzeba jeszcze pamiętać o podatku VAT, który jest doliczany do wszelakich towarów oraz usług).

1. Francja.

To absolutna rekordzistka, jeśli chodzi a time for learning reviews obciążenia podatkowe. Najbogatsi Francuzi muszą oddawać z tego tytułu aż 75 proc. swoich wynagrodzeń. Trudno się zatem im dziwić, że decydują się na płacenie podatków tam, gdzie jest to dla nich korzystne – tak jak to zrobił znany aktor Gerard Depardieu.

2. Dania.

W Danii osoby zarabiające więcej niż 300 tys. rocznie muszą oddawać fiskusowi przeszło 55 procent swoich wynagrodzeń.

3. Szwecja.

Podobna sytuacja jak w Danii panuje także i w Szwecji. Maksymalna stawka podatku dochodowego przekracza tutaj 55 procent.

4. Belgia.

Zanim Francuzi wprowadzili 75-procentową stawkę podatku, Belgowie niewiele im ustępowali pod względem podatkowych obciążeń. Obecnie ich maksymalna wysokość plasuje się na poziomie 53 procent.

5. Włochy.

Zamożni Włosi również nie mają lekkiego życia, bo i tu fiskus do tanich nie należy – maksymalna wysokość obciążeń podatkowych wynosi w słonecznej Italii 52 proc.

6. Hiszpania.

Górna stawka podatku PIT w Hiszpanii wynosi 52 proc. Jest to efekt nierozważnie prowadzonej polityki gospodarczej w tym kraju.

W dalszej kolejności należałoby wymienić Finlandię, Słowenię i Austrię, gdzie maksymalna wysokość podatku PIT kształtuje się na mniej więcej tym samum poziomie co we Włoszech i w Hiszpanii.