Gdzie najniższe podatki

Unia Europejska jest dosyć mocno sfiskalizowanym pay-for-essay obszarem, a jej mieszkańcy są już poniekąd przyzwyczajeni do stosunkowo wysokich stawek podatkowych. Warto jednak pamiętać o tym, że są na świecie kraje, gdzie stawki podatkowe są bardzo niskie. Oto lista państw, które w tym zakresie mają najkorzystniejsze rozwiązania.

1. Timor Wschodni.

Leży w południowo-wschodniej części Azji i należy do najbiedniejszych krajów świata. Podstawę jego gospodarki stanowi rolnictwo. Całkowita stawka podatku wynosi essaytigers.com writers tutaj 0,2 proc.

2. Republika Vanuatu.

Jest to państwo znajdujące się w Oceanii, które uzyskało niepodległość w 1980 r. Kiedyś obszar ten znany był pod nazwą Nowych Hebryd. Główne gałęzie gospodarki to rolnictwo i turystyka. Vanuatu to także raj podatkowy, w którym całkowita stawka podatku kształtuje się na poziomie 8,4 proc.

3. Republika Malediwów.

Jest to wyspiarskie państwo leżące na Oceanie Indyjskim. Najważniejszymi gałęziami gospodarki są tu turystyka oraz rybołówstwo. Całkowita stawka podatku wynosi na Malediwach 9,3 proc.

4. Macedonia.

To europejski kraj stanowiący niegdyś część Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii. Macedonia nie należy do rozwiniętych pod względem gospodarczym państw, niemniej jednak całkowita stawka podatku wynosi tu 9,7 proc.

5. Namibia.

Kraj ten leży w południowo-zachodniej części Afryki. Jego gospodarka bazuje na górnictwie oraz rolnictwie i jest powiązania z gospodarką RPA. Całkowita stawka podatku wynosi w Namibii 9,8 proc.

6. Katar.

To kraj położony na Półwyspie Arabskim. Podstawowymi źródłami zasilającymi budżet Kataru są gaz ziemny i ropa naftowa. Całkowita stawka podatku wynosi tu 11,3 proc.

7. Zjednoczone Emiraty Arabskie.

To arabski kraj leżący na Bliskim Wschodzie będący jednym z najbogatszych państw Azji Zachodniej. Największe zyski dla budżetu przynoszą transakcje finansowe oraz ropa naftowa. Całkowita stawka podatku wynosi tutaj 14,1 proc.

8. Zambia.

Jest to kraj położony w południowej części Afryki. To biedne państwo będące jednocześnie liczącym się na świecie eksporterem rud miedzi. Całkowita stawka podatku kształtuje się na poziomie 14,5 proc.

9. Arabia Saudyjska.

Państwo w Azji Zachodniej, leżące na Półwyspie Arabskim, jedno z niewielu na świecie, gdzie panuje monarchia absolutna. Podstawą gospodarki jest tu ropa naftowa, zaś całkowita stawka podatku wynosi 14,5 proc.

10. Bahrajn.

Jest to kraj leżący w Azji na archipelagu w Zatoce Perskiej. Niepodległość uzyskał w 1971 r. To jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się państw arabskich. Podstawą gospodarki są tu przemysł przetwórczy, gaz ziemny i ropa naftowa, a całkowita stawka podatku wynosi 15 proc.